S

Zarządzanie najmem w Grudziądzu i jego okolicach pojedynczych mieszkań to usługa, która jest obecna od zaledwie kilku lat. W poprzednim ustroju politycznym osoby posiadające mieszkanie na wynajem ukrywały ten fakt przed urzędem skarbowym, rodziną i znajomymi. Gdy te czasy minęły i wynajem stał się powszechny właściciele mieszkań na własną rękę obsługiwali swoje lokale.

Od kilku lat wynajem stał się popularnym sposobem na inwestowanie w nieruchomości i jednocześnie osiąganie dodatkowego dochodu pasywnego, spowodowało to coraz większe zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości. Są osoby, które nie odnajdują się w roli wynajmującego, są też takie które, nie mają na to czasu, umiejętności czy zwyczajnie ochoty.

Start room mieszkania
„Ale czym tu zarządzać? Przecież wystarczy znaleźć najemcę i potem nie trzeba nic robić”.
O mnie Jarosław Żuchowski

Nie potrafię przejść obok takich słów obojętnie, będąc jednocześnie właścicielem mieszkań na wynajem oraz właścicielem pierwszej firmy w Grudziądzu zajmującej się zarządzaniem pojedynczymi mieszkaniami. Wbrew opinii niektórych osób zarządzanie najmem nie sprowadza się jedynie do podpisania umowy i przyjmowania co miesiąc przelewów na konto. To długi złożony proces okraszony znajomością przepisów, a praca zarządcy jest niedoceniana. Według mnie to jeden z najistotniejszych elementów inwestycji w mieszkania na wynajem. To od zarządzania najmem ( bez znaczenia czy robisz to sam,  czy za pomocą firmy zarządzającej) zależy właściwie rentowność Twojego mieszkania.

Jaką masz gwarancję (możesz mieć nadzieję), że akurat trafisz na idealnego najemcę, który przez cały okres trwania umowy będzie płacił w terminie ustalona kwotę,  a po drugie – nie będzie z nim żadnych problemów, a po trzecie – będzie dbał o mieszkanie, a także sam naprawiał  usterki i awarie.

Z doświadczenia wiem, że większość awarii, niespodzianek i różnych kłopotów pojawia się wtedy, gdy zwykle nie masz na nie czasu – bo wyjedziesz na wakacje, masz ważną uroczystość rodzinną a co gorsza źle skonstruowaną umowę lub jej brak. To jest właśnie praca zarządcy nieruchomości – za pomocą odpowiednich narządzi zapobiega sytuacji, w której właściciel może stracić – pieniądze, nerwy i czas.

Jeśli myślisz o stałych dochodach z najmu, nie chcesz martwić się awariami, rozliczeniami, kłopotami w relacjach z klientem ponadto cenisz swój wolny czas, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Dołożymy wszelkich starań aby znaleźć idealny model współpracy, który spełni Twoje oczekiwania.
Skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do kontaktu
np. 111222333